[Látványtervezés és belsőépítészeti tervezés]

SZOLGÁLTATÁSOK

Belsőépítészeti tervezés

Mindig többet akarok nyújtani, mint egy egyszerű tervezés. A Megrendelővel együtt álmodom meg a tereket, együtt alkotjuk meg azt, hiszen csak így érhető el, hogy a végeredmény tökéletesen illeszkedjen az igényekhez, legyen szó bármilyen funkciójú térről. Belsőépítészeti tervezés fontos és hasznos az üzlethelyiségek, vendéglátó egységes, irodaterek számára is, hiszen ezen terek tervezése még összetettebb feladat és a dizájn mellett a funkcionalitás kerül előtérbe.

Mindig nagy figyelmet fordítok az apró  részletekre is, hiszen ezeken mérhető le egy épület értéke.  Csak így érhető el, hogy a formák, az anyagok, a színek is teljes harmóniában legyenek. 

Látványtervezés

Ha már kész a koncepció, akkor elkészíthetők a látványtervek is. A látványtervek egy célt szolgálnak, hogy segítsen vizualizálni és átadni az elképzelt koncepciók hangulatát, hatását. Látványtervezés során a koncepció mindig finomodik, változik, így az eredmény még tökéletesebb lesz. A látványtervek nagy segítség a Megrendelővel való megbeszélések során is, hiszen így a tervező és a Megrendelő előtt is azonos (valódi) képként jelenik meg a koncepció, nem csak egy elképzelt tervként. 

Építész kollégáknak is szívesen és gyakran segítek látványterveket készíteni, ha éppen nincs idejük elkészíteni a Megrendelőnek a szükséges vizualizációkat. 

[ ÍGY ALKOTOK ]

REFERENCIÁK

[az együttműködésről]

ALKOSSUNK MARDANDÓT

Kommunikáció

Az együttműködés alapja a kommunikáció. A kapcsolattartás a tervezés elejétől egészen a végéig kulcsfontosságú tényező! Sok könnyed és őszinte beszélgetés szükséges ahhoz, hogy kialakuljon egy közös cél, amit utána tervekre lehet vinni, majd utána meg lehet építeni.

Inspiráció

A beszélgetések során a Megrendelővel egymást inspiráljuk, így bontakoznak ki azok a koncepciók. A látványtervek pedig további ötleteket szülnek, amíg minden a helyére nem kerül.

Precízió

Mit sem ér egy jó ötlet, egy jó koncepció, ha nem párosul hozzá átgondoltság és mérnöki pontosság. A terveknek a kivitelezőt kell segítenie, hogy minden egyértelmű legyen számára, így biztosított a hatékony kivitelezés.

[ ÍGY DOLGOZOK ]

A TERVEZÉS FOLYAMATA

IGÉNYFELMÉRÉS

Amikor leendő Ügyfeleim felkeresnek, mindig izgatottan várom a közös munkát, mert minden Ügyfélnek sajátos stílusa, igényei és elképzelései vannak. Ezek feltárása, megismerése és tervekbe való átforgatása a fő feladatom, egyben ezen áll vagy bukik a tervező sikere is. Az igényfelmérés során segítek kideríteni, hogy pontosan milyen stílusra, terekre, koncepcióra is van szükség. Ez rengeteg kommunikációval jár, hiszen a legapróbb részletekig át kell beszélni mindent, így ez egy időigényes folyamat. Általában hagyom, hogy az Ügyfél meséljen. Meséljen az életviteléről, a mindennapjairól, mi az, amit szeret, mi az, ami zavarja. Ha megvannak a pontos igények, akkor praktikus és funkcionális megoldásokat ajánlok, amiket később az adott térhez igazítok. A végső dizájn ebben a fázisban még másodlagos kérdés. Ezen a ponton derül ki, hogy pontosan milyen tervekre is van szükség (koncepcióterv, stílusterv, komplett kiviteli terv, bútorterv, vagy csak egy adott tér újragondolása), ez fontos, hiszen így könnyebb optimalizálni a tervezési költségeket.

ELŐKÉSZÍTÉS

Ebben a fázisban az igények már tisztázódtak, így elkezdődhet a tényleges belsőépítészeti tervezési folyamat, melynek általában két esete van: az építész terveinek feldolgozása, finomítása vagy a meglévő terek felmérése és újragondolása. Az első eseténél fontosnak tartom kiemelni, hogy az a legjobb, ha az építészeti tervezés megfelelő szakaszában keresnek fel Ügyfeleim. Erre azért van szükség, mert ekkor könnyebb módosítani az alaprajzon, például az ajtók, ablakok elhelyezésén, illetve a térkapcsolatokon. A második eseténél sokszor találkozunk olyan nehézségekkel, kötöttségekkel, amik elsőre gondnak tűnhetnek, de mindig találunk rájuk megoldást. Legyen szó alaprajzi sajátosságokról, meglévő gépészeti és villamos kiállásokról, bontási munkálatok során feltárt problémákról. Tervezőként feladatom, hogy ezekre is megfelelő megoldást találják, ami megfelel az igényeknek és a költségkeretnek is. Nem mehetünk el az anyagiak mellett sem, hiszen a tervezés legelején fontos tisztázni a költségkeretet, ami szintén támpontot ad a tervezésnek. 

KONCEPCIÓ TERVEZÉS

Az igényfelmérés és előkészítés után a végleges alaprajz kialakítása többkörös tervezési folyamat, ezért az Ügyfél részéről is időt és figyelmet igényel. A hatékony tervezéshez, illetve a tervezési körök minimalizáláshoz elengedhetetlen az őszinte kommunikáció. Az alaprajz körvonalazódása közben már beszélgetünk anyagokról, formákról, színekről, burkolatokról. Sokszor inspirációs képek alapján választjuk ki a stílusirányt, amit az adott térhez "finom hangolunk". Ügyfeleim igényei sokszor felülírják a trendeket, így azok nálam másodlagosak. Nincs egy meghatározott stílus, amiben tervezek, mert minden ember egyedi, minden stílus egyedi, az én feladatom pedig ezekben megtalálni az összhangot, a harmóniát. Általában minden stílusban megtalálom saját magam, így nem okoz gondot egy industrial, vagy a glamour belsőtér megtervezése. A koncepció tervezés a berendezési alaprajzokkal, illetve a sematikus 3D képekkel zárulnak. Van Megrendelő, akinek ez is elegendő és megkezdi a kivitelezést ezen tervek alapján. Természetesen, ebben az esetben is részt veszek a megvalósítás fázisában, segítem az Ügyfelet a felmerülő kérdésekben.

TERVDOKUMENTÁCIÓ

Ebben a tervezési fázisban a koncepcióterv részletes feldolgozása, rögzítése zajlik, itt konkretizáljuk a burkolatokat, a világítótesteket, a drapériákat, a bútorokat. Szükség esetén egyedi bútortervek és dekorációs tervek is készülnek. Szintén ebben a fázisban történik a villamossági és gépészeti (kitűzési) tervek, a konszignációs táblázatok, illetve a részletrajzok kidolgozása. Lényegében minden olyan terv elkészül, melyre az Ügyfélnek, illetve a kivitelezőnek szüksége van vagy szüksége lehet, például a burkolási-, álmennyezeti-, falazási részlettervek. Ezek alapos megtervezése fontos, hiszen így a kivitelezés is hatékonyabban valósulhat meg, mivel a kivitelező pontos és részletes terveket kap kézhez, melyek alapján könnyebb és gyorsabb a munka. A tervdokumentáció elkészítése során az ügyfélkommunikáció már kevesebb, hiszen itt a mérnöki munka kerül előtérbe.

LÁTVÁNYTERVEK

A tervek véglegesítése után fotórealisztikus látványterveket készítek, ahol a közösen kiválasztott elemeket, burkolatokat, lámpákat, anyagokat jelenítem meg valósághűen. A pontos látványterv a kivitelező számára is fontos, mert segít a tervrajzok értelmezésében, az ügyfél pedig előre gyönyörködhet a leendő élettereiben.